Multimode optické kabely, MM

Optické multimodové kabely se dělí výkonosti na OM1 (62,5 µm), OM2, OM3, OM4, OM5 (50 µm).

Indoor slabší kabely pro vnitřní instalace a Outdoor kabely s větší ochranou optických vláken pro montáže mimo budovy, například pro samonosné překlenutí vzduchem, k zafouknutí (do chráničky), k pokládce do země, dle způsobu ochrany na běžné, armované, s ochranou proti hlodavcům. Dále dle vlastností pláště kabelu na PE, PU (FR), NY, LSOH, LSZH, LSFRZH, B2ca s1a d0 a1.

Maximální vzdálenosti pro multimode kabely

Optický kabel Vzdálenost pro 10 GE
10GBASE-SR
Vzdálenost pro 10 GE/100 GE
40GBASE-SR4/ 100GBASE-SR10
OM1 vlákna 33 m N/A
OM2 vlákna 82 m N/A
OM3 vlákna 300 m 100 m
OM4 vlákna 400 m 150 m
OM5 vlákna 400 m 150 m

Kabely s vlákny OM3, OM4 mají lepší přenosové vlastnosti než "OM2", fungují na větší vzdálenosti. Vlákno OM5 je optimalizované pro multimodový vlnový multiplex (SWDM) a pro vlnovou délku 850 nm chová jako OM4. Pro větší vzdálenosti a vyšší přenosové rychlosti jsou vhodné optické kabely s singlemodovými vlákny.

9 položek celkem
12x MM OM2 50/125, CLT, MDPE, optický kabel armovaný, antirodent, 6,4mm, 500N
29,77 Kč včetně DPH
24,60 Kč

ANTIRODENT PE CLT, optický kabel venkovní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý PE, d6,4mm, pev. v tahu 500N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 12 vl. MM...

Kód: 012-MM50LT-AROD-PE-64-LS
12x MM OM3, CLT, LSFROH, optický kabel armovaný, vnitřrní, antirodent, 5,2mm, 1000N
31,34 Kč včetně DPH
25,90 Kč

ANTIRODENT LSFROH CLT, optický kabel vnitřní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý LSFROH, d5,2mm, pev. v tahu 1000N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 12...

Kód: 012-OM3LT-AROD-LFH-52-ZX
12x MM OM4, CLT, LSFROH, optický kabel armovaný, vnitřrní, antirodent, 5,2mm, 1000N
56,75 Kč včetně DPH
46,90 Kč

ANTIRODENT LSFROH CLT, optický kabel vnitřní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý LSFROH, d5,2mm, pev. v tahu 1000N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 12...

Kód: 012-OM4LT-AROD-LFH-52-ZX
2x MM OM3, CLT, LSFROH, optický kabel armovaný, vnitřrní, antirodent, 5,2mm, 1000N
12,58 Kč včetně DPH
10,40 Kč

ANTIRODENT LSFROH CLT, optický kabel vnitřní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý LSFROH, d5,2mm, pev. v tahu 1000N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 2 vl....

Kód: -002-OM3LT-AROD-LFH-52-ZX
4x MM OM1 62,5/125, CLT, MDPE, optický kabel armovaný, antirodent, 6,4mm, 500N
21,78 Kč včetně DPH
18 Kč

ANTIRODENT PE CLT, optický kabel venkovní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý PE, d6,4mm, pev. v tahu 500N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 4 vl. MM...

Kód: 004-MM62LT-AROD-PE-64-LS
4x MM OM3, CLT, LSFROH, optický kabel armovaný, vnitřrní, antirodent, 5,2mm, 1000N
21,42 Kč včetně DPH
17,70 Kč

ANTIRODENT LSFROH CLT, optický kabel vnitřní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý LSFROH, d5,2mm, pev. v tahu 1000N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 4 vl....

Kód: 004-OM3LT-AROD-LFH-52-ZX
6x MM OM1 62,5/125, CLT, MDPE, optický kabel armovaný, antirodent, 6,4mm, 500N
27,23 Kč včetně DPH
22,50 Kč

ANTIRODENT PE CLT, optický kabel venkovní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý PE, d6,4mm, pev. v tahu 500N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 6 vl. MM...

Kód: 006-MM62LT-AROD-PE-64-LS
8x MM OM2 50/125, CLT, MDPE, optický kabel armovaný, antirodent, 6,4mm, 500N
26,14 Kč včetně DPH
21,60 Kč

ANTIRODENT PE CLT, optický kabel venkovní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý PE, d6,4mm, pev. v tahu 500N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 8 vl. MM...

Kód: 008-MM50LT-AROD-PE-64-LS
8x MM OM3, CLT, LSFROH, optický kabel armovaný, vnitřrní, antirodent, 5,2mm, 1000N
29,40 Kč včetně DPH
24,30 Kč

ANTIRODENT LSFROH CLT, optický kabel vnitřní, ochrana proti hlod. (skel. vlákna), černý LSFROH, d5,2mm, pev. v tahu 1000N, vlákna v prim. ochraně 250µm, CLT, dielektrický, 8 vl....

Kód: 008-OM3LT-AROD-LFH-52-ZX

Využijte projektové ceny a zkušenosti s optickými sítěmi

Poskytujeme instalace optických kabelů, včetně měření optických vláken, odborně Vám pomůžeme s odpovídajím návrhem LAN (počítačové) sítě od instalace síťové infrastruktury, podnikového WiFi až po nasazení síťové bezpečnosti.

  • Poradenství a výchozí koncept řešení poskytujeme zdarma

Kontaktní formulář, vyžádejte si projektové slevy