Optické trainsceivery SFP, CFP, QSFP

101 položek celkem
CFP "Cisco ASR" konvertor na QSFP28, 100Gbps, pro CFP sloty
26 111,80 Kč včetně DPH
21 580 Kč

CFP konvertor na QSFP+ 28, 100Gbps, Cisco ASR kompatibilní

Kód: CFP-TO-QSFP28-100G-ASR
CFP "Cisco" 40GBASE-LR4, SM, 10km, 4x10G LAN WDM EML, 4x 10G PIN), 3,3V, SC duplex
34 037,30 Kč včetně DPH
28 130 Kč

CFP transceiver 40Gbps, 40GBASE-LR4, SM,10km,(4x10G LAN WDM EML,4x10G PIN), 3,3V,SC duplex,0 až 70°C, Cisco kompatibilní

Kód: CFP-LR4-40G-CIS
CFP konvertor QSFP28, 100Gbps, pro CFP sloty
26 208,60 Kč včetně DPH
21 660 Kč

CFP konvertor na QSFP+ 28, 100Gbps

Kód: CFP-TO-QSFP28-100G
CFP2 "Huawei" 100GBASE-LR4, SM, 10km, (4x 25G LAN WDM DBF, 4x25 G PIN), 3,3V, LC duplex
384,78 Kč včetně DPH
318 Kč

CFP2 transceiver 100Gbps,100GBASE-LR4, SM,10km,(4x25G LAN WDM DBF,4x25G PIN), 3,3V,LC duplex,0 až 70°C, HUAWEI kompatibilní

Kód: CFP2-LR4-100G-HUA
CFP2 konvertor na QSFP28, 100Gbps, pro CFP2 sloty
12 632,40 Kč včetně DPH
10 440 Kč

CFP2 konvertor/ redukce na QSFP28, 100Gbps, redukce je problematická v kombinaci s metalickými pasivními QSFP28 kabely, QSFP28 AOC kabely v pořádku, s moduly QSFP28 opět v pořádku

Kód: CFP2-TO-QSFP28-100G
QSFP "Huawei" 56-DD-FR4 400GBASE-FR4 (PAM4 x 4 CWDM wavelenght), 2km SM, 3,3V, LC duplex
47 081,10 Kč včetně DPH
38 910 Kč

QSFP56-DD-FR4 transceiver 400GBASE-FR4(PAM4 x 4 CWDM wavelenght), 2km SM, 3,3V,LC duplex,0 až 70°C, DDM

Kód: QSFP56-DD-FR4-2KM-400G-HUA
QSFP+ "Cisco Nexus" 41,2Gbps, 40GBASE-SR4, MM, 100m OM3, 3,3V, MPO konektor
1 429,01 Kč včetně DPH
1 181 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM, 100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, Cisco NEXUS kompatibilní

Kód: QSFP-SR4-NEX
QSFP+ "Cisco" 41,2Gbps, 40GBASE-LX4, SM, 2km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
8 039,24 Kč včetně DPH
6 644 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LX4 (41,2Gb), (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, Cisco kompatibilní SM 2km MM 150m (OM3), 160m (OM4)

Kód: QSFP-LX4-CIS
QSFP+ "Cisco" 41,2Gbps, 40GBASE-SR4, MM, 100m OM3, 3,3V, MPO konektor
1 424,17 Kč včetně DPH
1 177 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, Cisco kompatibilní

Kód: QSFP-SR4-CIS
QSFP+ "Cisco" 41,2Gbps,40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 788,77 Kč včetně DPH
6 437 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, Cisco kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-CIS
QSFP+ "Cisco" pasivní kabel 40Gbps pro lokální propojení dvou aktiv-prvků přes QSFP+ sloty, AWG 30, 1m
787,71 Kč včetně DPH
651 Kč

QSFP+ pasivní kabel 40Gbps, 1x QSFP+ na 1x QSFP+, 1m, pro trunkování, Cisco kompatibilní

Kód: QSFPTOQSFP-PASS-1M-CIS
QSFP+ "Dell" 41,2Gbps,40GBASE-LR4 PSM, SM, 10km, MPO/APC konektor, 3,3V
8 207,43 Kč včetně DPH
6 783 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-LR4 PSM, SM, 10km, MPO/APC konektor, 3,3V, 0 až 70°C, DELL kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-PSM-DELL
QSFP+ "Dell" 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3, 3,3V, MPO konektor
1 418,12 Kč včetně DPH
1 172 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, DELL kompatibilní

Kód: QSFP-SR4-DELL
QSFP+ "HP" 41,2Gbps, 40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 819,02 Kč včetně DPH
6 462 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, HP kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-HPA -JG661A OEM-
QSFP+ "HP" 41,2Gbps,40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
12 741,30 Kč včetně DPH
10 530 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, HP kompatibilní pouze pro řadu ARUBA CX v řadách 5400R...

Kód: QSFP-LR4-HPE -JH232A OEM-
QSFP+ "HP" 41,2Gbps,40GBASE-SR4, MM, 100m OM3, 3,3V, MPO konektor
3 274,26 Kč včetně DPH
2 706 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, HPE kompatibilní pouze pro řadu ARUBA CX v řadách 5400R a 3810 nefunguje

Kód: QSFP-SR4-HPE -JH231A OEM-
QSFP+ "HP" 41,2Gbps,40GBASE-SR4, MM, 100m OM3, 3,3V, MPO konektor
1 418,12 Kč včetně DPH
1 172 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, HP kompatibilní

Kód: QSFP-SR4-HPA -OEM JG325B-
QSFP+ "HP" pasivní kabel 40Gbps pro lokální propojení dvou akt-prvků přes QSFP+ sloty, AWG 28, 3m
Akce
1 064,80 Kč včetně DPH
880 Kč

QSFP+ pasivní kabel 40Gbps, 1x QSFP+ na 1x QSFP+, 3m, pro trunkování - vysokorychlostní propoje na krátkou vzdálenost v rámci rozvaděče/ servrovny, HP kompatibilní

Kód: QSFPTOQSFP-PASS-3M-HPA
QSFP+ "HP" pasivní kabel 40Gbps pro lokální propojení dvou akt-prvků přes QSFP+ sloty, AWG 30, 1m
790,13 Kč včetně DPH
653 Kč

QSFP+ pasivní kabel 40Gbps, 1x QSFP+ na 1x QSFP+, 1m, pro trunkování, HPA kompatibilní

Kód: QSFPTOQSFP-PASS-1M-HPA
QSFP+ "Huawei" 41,2Gbps, 40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 849,27 Kč včetně DPH
6 487 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, Huawei kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-HUA
QSFP+ "Huawei" 41,2Gbps, 40GBASE-SR4, MM, 100m OM3, 3,3V, MPO konektor
1 429,01 Kč včetně DPH
1 181 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps,40GBASE-SR4,MM,100m OM3 (150m=OM4), 3,3V, MPO konektor, 0 až 70°C, HUAWEI kompatibilní

Kód: QSFP-SR4-HUA
QSFP+ "IBM" 41,2Gbps, 40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 819,02 Kč včetně DPH
6 462 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, IBM kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-IBM
QSFP+ "Intel" 41,2Gbps,40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 759,73 Kč včetně DPH
6 413 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, INTEL kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-INT
QSFP+ "Lenovo" 41,2Gbps, 40GBASE-LR4, SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex
7 788,77 Kč včetně DPH
6 437 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, LENOVO kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-LEN
QSFP+ 41,2Gbps,40GBASE-LR4,SM,10km,(4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V/3,5W, LC duplex, Fortinet,
7 819,02 Kč včetně DPH
6 462 Kč

QSFP+ transceiver 41,2Gbps, 40GBASE-LR4 (41,2Gb), SM, 10km, (4x10G CWDM DFB, 4x10G PIN), 3,3V,3,5W, LC Duplex, 0 až 70°C, FORTINET kompatibilní

Kód: QSFP-LR4-FOR
QSFP28 "Cisco" 100GBASE-CLR4, SM, 2km, 3,3V, LC duplex, CWDM 4x 13xx, DDM, SR4 firmware
9 944,99 Kč včetně DPH
8 219 Kč

QSFP28 transceiver 100GBASE-CLR4, SM, 2km, 3,3V ,LC duplex, CWDM 4x (1270 až 1310nm), 0 až 70°C, DDM, Cisco kompatibilní (EPROM s firmware 100GBASE SR4)

Kód: QSFP28-CLR4-100G-CIS
QSFP28 "Cisco" pasivní kabel 100Gbps pro lokální propojení dvou aktiv-prvků přes QSFP28 sloty, 3m
1 883,97 Kč včetně DPH
1 557 Kč

QSFP28 pasivní kabel 100Gbps, 1x QSFP28 na 1x QSFP28, 3m, pro trunkování, Cisco kompatibilni

Kód: QSFP28TOQSFP28-PASS-3M-CIS
QSFP28 "Edgecore" aktivní optický kabel 100Gbps pro propojení dvou aktiv-prvků přes QSFP28 sloty, DMI, 3m
7 502 Kč včetně DPH
6 200 Kč

QSFP28 aktivní optický kabel 100Gbps, 1x QSFP28 na 1x QSFP28, 3m, pro trunkování, Edgecore kompatibilni na objednávku lze dodat až do délky 100m

Kód: QSFP28TOQSFP28-AOC-3M-CIS
QSFP28 "Juniper" 100GBASE-SR4, MM, 850nm,100m OM4, 3,3V, MPO, DDM
2 851,97 Kč včetně DPH
2 357 Kč

QSFP28 SR4 transceiver 100Gbps, MM, 850nm,70m OM3(100m=OM4), 3,3V,MPO,0 až 70°C, DDM, JUNIPER kompatibilní

Kód: QSFP28-SR4-100G-JUN
QSFP28 "Mellanox" 100GBASE-SR4, MM, 850nm, 100m OM4, 3,3V,MPO, DDM
2 906,42 Kč včetně DPH
2 402 Kč

QSFP28 SR4 transceiver 100Gbps, MM, 850nm,70m OM3(100m=OM4), 3,3V,MPO,0 až 70°C, DDM, MELLANOX kompatibilní

Kód: QSFP28-SR4-100G-MELL
QSFP28 100GBASE-IR4 PSM, SM 1310nm
12 620,30 Kč včetně DPH
10 430 Kč

QSFP28 transceiver 2km, MPO, DDM, 3,3V, 0 až 70°C | 4x25Gbps 1310nm DFB transmitter | 4x25Gbps PIN photo-detector

Kód: QSFP28-IR4-PSM-100G
QSFP56-DD-SR8 400GBASE-SR8 (200GBASE-SR4 x 2), MM, 850nm,100m (OM4), 3,3V,MPO 24f,DDM
27 309,70 Kč včetně DPH
22 570 Kč

QSFP56-DD-SR8 transceiver 400Gbps (200GBASE-SR4 x2), MM, 8x 850nm VCSEL,100m (OM4), 70m (OM3), 3,3V,MPO 24f,0 až 70°C, DDM 25Gbaud, PAM4

Kód: QSFP56-DD-SR8-400G
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 - 85°C, 3,3V, DMI
294,03 Kč včetně DPH
243 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika, zvýšená teplotní odolnost -40 až 85C

Kód: SPS-7110WCIS-HTR-GLC-LX-SM-RGD
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
235,95 Kč včetně DPH
195 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-7110WCIS
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, DMI
268,62 Kč včetně DPH
222 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, DMI diagnostika, Cisco kompatibilni GLC-LH-SMD OEM

Kód: SPS-7120WCIS-HTR-GLC-LH-SMD--
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
233,53 Kč včetně DPH
193 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-7120WCIS -GLC-LH-SM--
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 3,3V, DMI
229,90 Kč včetně DPH
190 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPM-7100WCIS -GLC-SX-MMD-
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 3,3V
649,77 Kč včetně DPH
537 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SFP-TXCIS -GLC-T OEM-
SFP "Cisco" 155Mbps, 100BASE-LX10, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V
363 Kč včetně DPH
300 Kč

SFP transceiver 155Mbps, 100BASE-LX10, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-3110CIS-HTR
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
296,45 Kč včetně DPH
245 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7610WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 3,3V, DMI
464,64 Kč včetně DPH
384 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7710WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
243,21 Kč včetně DPH
201 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SPB-7603WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 3,3V, DMI
243,21 Kč včetně DPH
201 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI

Kód: SPB-7703WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
319,44 Kč včetně DPH
264 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7620WCIS-GLC-BX-U OEM
SFP "Dell" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 3,3V
649,77 Kč včetně DPH
537 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, DELL kompatibilní

Kód: SFP-TXDELL
SFP "Extreme" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat 5, 100m, RJ-45, 3,3V
647,35 Kč včetně DPH
535 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, Extreme Networks kompatibilní

Kód: SFP-TX-EXT
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
233,53 Kč včetně DPH
193 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI diagnostika, HP kompatibilní

Kód: SPS-7120WHPE -J4859D OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
237,16 Kč včetně DPH
196 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI diagnostika, HP kompatibilni

Kód: SPS-7120WHPA -JD119B OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 3,3V, DMI
229,90 Kč včetně DPH
190 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, HPE kompatibilní (J4858C ekvivalent), DMI diagnostika

Kód: SPM-7100WHPE -J4858D OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 3,3V
647,35 Kč včetně DPH
535 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, HP kompatibilní

Kód: SFP-TXHPE -J8177D OEM-
Nahoru
Další produkty

Optické transceivery (optické moduly) jsou zásuvné media konvertory přímo do aktivních prvků, zpravidla také pro použití třetích stran. Transceivery sdružují vysílač (transmitter) a přijímač (reciever) pro obousměrný provoz užíváme 2 vlákna. Obousměrný provoz po jednom vlákně umožňují WDM moduly, ty pracují na rozdílných vlnových délkách (pár typ A a typ B), mají zabudovaný WDM filtr (spolu s diagonálním polopropustným zrcadlem), více na Wikipedia (MSA 2001/05).

  • SFP moduly (Small Form-factor Pluggable) nebo také mini-GBIC, presentují standard kompaktních optických vložných transceiverů pro telekomunikační a datové sítě. SFP vytlačilo starší formáty tranceiverů (GBIC, XENPAC, X2), pro jejich poloviční velikost umožňuje dosažení osazení kapacitou až 48 portů SFP na 1U (1U = 45 mm). Osazeny bývají duplexním LC konektorem. Výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45). SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200 km) a vlnové délky. Transcerivery SFP+ jsou pro 10Gb/s, SFP28 pro 25 Gb/s přenosy.

  • QSFP28 moduly jsou nejpoužívanějším 100G standardem, vychází z konstrukce QSFP+, je rozměrově ekvivalentní. Další jsou QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal), namířené k rychlostem 400 Gb/s, 800 Gb/s, 1T/s, 2T/s.

  • CFP moduly jsou dostupné i v koherentním a laditelném DWDM provedení a na delší vzdálenosti/ pro operátorská transportní řešení jde aktuálně o preferovaný typ transceiveru. Další používané standardy jsou CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C zde vyjadřuje číslovku 100 (Roman Numerals). CXP ekonomický mikro formát je určen pro krátké propoje v rámci datacentra.

  • OBO (On Board Optics) pro optický multi-vláknový MPO konektor, pro aktivní zařízení přesunuté na hostboard.
Typ modulu

Rychlost

Počet kanálů
max.
Konektory Zpětná
kompatibilita
Medium Pozn.:
SFP 100 Mb/s 1 LC, RJ45 ne optika, metalika
SFP 1 Gb/s 1 LC, RJ45 100 Mbit/s SFP optika, metalika
cSFP 1 Gb/s 2 LC Fiber
SFP+ 10 Gb/s 1 LC, RJ45 1 Gb/s SFP optika, metalika, DAC
SFP28 25 Gb/s 1 LC 10 Gb/s SFP+ optika, DAC
SFP56 50 Gb/s 1 LC optika, DAC
QSFP 4 Gb/s 4 ne
QSFP+ 40 Gb/s 4 LC, MTP/MPO ne optika, DAC CWDM
QSFP28 50 Gb/s 2 LC QSFP+ optika, DAC
QSFP28 100 Gb/s 4 LC, MTP/MPO-12 ne optika, DAC CWDM
QSFP56 200 Gb/s 4 LC, MTP/MPO-12 ne optika, DAC
QSFP-DD 400 Gb/s 8 LC, MTP/MPO-16 QSFP+, QSFP28 optika, DAC CWDM

Hlavní parametry optických transceiverů jsou maximální vzdálenost [km], užitečnějsí je výkonová rezerva Power Budget [dB]. Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu nasazení. Tepelná odolnost modulu, standardní zpravidla 0÷70 °C nebo provedením do náročných podmínek průmyslová HTR (High Temperature Range, -40÷85 °C). Pro CWDM a DWDM moduly pro vlnový multiplex jsou to vlnové délky pro CWDM a DWDM kanály.

Diagnostika, moduly můžou být vybaveny diagnostickými funkcemi (MSA SFF-8472). Diagnostiku je různě značena: DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface; platí, že DMI=DDM=DDMI. Pomocí této sady funkcí lze, tady pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.