Optické kabely a síťě

Optické kabely a síťové aktivní prvky pro optiku, nebo-li optické sítě jsou jedním z nejefektivních kabelážních systémů. Jedná se o velmi spolehlivý, univerzální a variabilní telekomunikační systém, který nabízí řadu výhod (zejména dlouhý dosah, vysokou šířku pásma a odolnost proti rušení). Optická kabeláž je dnes nedílnou součástí strukturovaných kabeláží a v kombinaci s metalickou kabeláží zajišťuje široké využití všech typů datových sítí s velkou šířkou přenosového pásma.

Hlavní přínosy optických sítí:

  • optické kabeláže negenerují žádné elektromagnetické jevy 
  • je odolné vůči elektromagnetickému rušení a je tedy možné optickou kabeláž instalovat v souběhu se silnoproudou kabeláží
  • vysílač a přijímač je galvanický oddělen
  • signál na optických vláknech není možné odposlouchávat
  • nabízí vysokou přenosovou rychlost a šířku pásma
  • dlouhý dosah
  • dlouhá životnost
  • široké využití 

 

Základní rozdělení optických kabeláže je stanoveno normou ISO/IEC 11801 na kabely singlemodové (SM) a multimodové (MM), dále dle konkrétních aplikací na OS1, OS2 pro singlemodové kabely resp. OM1, OM2, OM3 pro multimodové kabely.    

Optické kabeláže lze dále dělit dle prostředí na vnitřní a venkovní (indoor, outdoor), dle způsobu montáže na samonosné, k zafouknutí, univerzální, k pokládce do země, dle způsobu ochrany na běžné, armované, s ochranou proti hlodavcům, DROP, MICRO a další speciální kabely, dle vlastností pláště kabelu na PE, PU (FR), NY, LSOH, LSZH, LSFRZH, B2ca s1a d0 a1.  

Optickým kabelážím se věnujeme profesionálně více než 20 let, zkušenosti a certifikaci máme s řadu vendorů Panduit, Siemon, Zcomax, Solarix, Samsung, Novobit a Leviton

 

889 položek celkem
!!SLEVA!! -rozbaleno - Průmyslový DIN Fast Ethernet Media převodník,Mini Type,neřid.,2x 10/100TX (RJ-45)-1x100FX(SM/SC),
3 598,54 Kč včetně DPH
2 974 Kč

Průmyslový DIN Fast Ethernet Media Converter, Mini Type, neřiditelný, 2x 10/100TX (RJ-45) - 1x 100FX (Single Mode 30km / SC), dvojité 12~48VDC, -40 ~70C rozbaleno z tesotvání,...

Kód: IMC-121FB-SS-SC-USED
0,25m, LC-LC, OM2 50/125, optický patchcord, oranžový (MM)
121 Kč včetně DPH
100 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,25m | LC-LC | OM2 50/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-50-LC/LC-0-25D-ZX
0,3m, LC/PC-LC/PC, OS1/OS2 G657A1 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
131,89 Kč včetně DPH
109 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,3m | LC/PC-LC/PC | OS1/OS2 G657A1 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9A-LC/LC-0-3D-T-ZX
0,5m, LC-LC, OM2 50/125, optický patchcord, oranžový (MM)
121 Kč včetně DPH
100 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-LC | OM2 50/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-50-LC/LC-0-5D-ZX
0,5m, LC-LC, OM3 50/125, optický patchcord, aqua  (MM)
130,68 Kč včetně DPH
108 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-LC | OM3 50/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-OM3-LC/LC-0-5D-ZX
0,5m, LC-LC, OM4 50/125, optický patchcord, aqua  (MM)
129,47 Kč včetně DPH
107 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-LC | OM4 50/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-OM4-LC/LC-0-5D-ZX
0,5m, LC-SC, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
153,67 Kč včetně DPH
127 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-SC | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-LC/SC-5D-ZX
0,5m, LC-SC, OM2 50/125, optický patchcord, oranžový (MM)
117,37 Kč včetně DPH
97 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-SC | OM2 50/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-50-LC/SC-0-5D-ZX
0,5m, LC-ST, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
153,67 Kč včetně DPH
127 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | LC-ST | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-LC/ST-5D-ZX
0,5m, LC/APC-LC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
133,10 Kč včetně DPH
110 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | LC/APC-LC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -55dB (G1)

Kód: OPA-9-LCA/LC-0-5D-ZX
0,5m, LC/APC-SC/APC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
134,31 Kč včetně DPH
111 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | LC/APC-SC/APC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -60dB (G1)

Kód: OPA-9-LCA/SCA-0-5D-ZX
0,5m, LC/PC-LC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
131,89 Kč včetně DPH
109 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | LC/PC-LC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-LC/LC-0-5D-T-ZX
0,5m, LC/PC-LC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
130,68 Kč včetně DPH
108 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | LC/PC-LC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-LC/LC-0-5D-ZX
0,5m, LC/PC-SC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
129,47 Kč včetně DPH
107 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | LC/PC-SC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-LC/SC-0-5D-ZX
0,5m, SC-SC, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
143,99 Kč včetně DPH
119 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,5m | SC-SC | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-SC/SC-5D-ZX
0,5m, SC/APC-LC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
133,10 Kč včetně DPH
110 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | SC/APC-LC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-SCA/LC-0-5D-T-ZX
0,5m, SC/APC-SC/APC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
131,89 Kč včetně DPH
109 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | SC/APC-SC/APC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -55dB (G1)

Kód: OPA-9-SCA/SCA-0-5D-ZX
0,5m, SC/APC-SC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
125,84 Kč včetně DPH
104 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | SC/APC-SC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-SCA/SC-0-5D-ZX
0,5m, SC/PC-SC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
122,21 Kč včetně DPH
101 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | SC/PC-SC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-SC/SC-0-5D-ZX
0,5m, SC/PC-SC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
122,21 Kč včetně DPH
101 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,5m | SC/PC-SC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-SC/SC-0-5D-T-ZX
0,5m, ST-ST, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
108,90 Kč včetně DPH
90 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,0,5m | ST-ST | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-ST/ST-0-5D-ZX
0,7m, LC-ST, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
170,61 Kč včetně DPH
141 Kč

Multimode optický patchcord | délka 0,7m | LC-ST | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-LC/ST-7D-ZX
0,7m, LC/PC-LC/PC, OS1/OS2 9/125, optický patchcord, žlutý (SM)
133,10 Kč včetně DPH
110 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 0,7m | LC/PC-LC/PC | OS1/OS2 9/125 | I/L 0,2dB (C+) | R/L -50dB (G2+)

Kód: OPA-9-LC/LC-0-7D-ZX
1,5m, MPOf-MPOf (APC), OS1 9/125, optický patchcord | přímé zapojení 1:1,  (SM)
2 941,51 Kč včetně DPH
2 431 Kč

Singlemode optický patchcord | délka 1,5m | MPOf-MPOf (APC) | OS1 9/125 | I/L 0,2dB | R/L -50dB | přímé zapojení 1:1 | konektory NISSIN JAPAN

Kód: OPA-SM-MPO/MPO-24F-DIR-1-5-ZX
10,5m, LC-ST, OM1 62,5/125, optický patchcord, modrý (MM)
198,44 Kč včetně DPH
164 Kč

Multimode optický patchcord | délka 10,5m | LC-ST | OM1 62,5/125 | I/L 0,2dB | R/L -35dB

Kód: OPA-62-LC/ST-15D-ZX
10/100BASE-TX // FX media konvertor FIB1, singlemode, 15km, SC duplex, Tx1310nm/ Rx1310nm, 12dB, neřiditelný
499,73 Kč včetně DPH
413 Kč

10/100 Base-TX/FX Media konvertor media konvertor FIB, 15km, SC konektor, Singlemode, TX1310nm/RX1310nm, 12dB, neřiditelný, (řiditelná varianta převodníku na přání)

Kód: FIB1-10/100S/SC015N
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, multimode, 2km, SC duplex, Tx1310nm/Rx1310nm, 11dB, neřiditelný
1 245,09 Kč včetně DPH
1 029 Kč

10/100 Base-TX/FX media konvertor media konvertor FMC, 2km, SC konektor, Multimode, TX1310nm/RX1310nm, 11dB, neřiditelný

Kód: FMC-10/100-SC002
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, multimode, 2km, SC duplex, Tx1310nm/Rx1310nm, 11dB, neřiditelný, AC verze
1 332,21 Kč včetně DPH
1 101 Kč

10/100 Base-TX/FX media konvertor media konvertor FMC, 2km, SC konektor, Multimode, TX1310nm/RX1310nm, 11dB, neřiditelný, AC 220V verze (100 ~240VAC), včetně EU nap. kabelu

Kód: FMC-10/100-AC-SC002
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, singlemode, 15km, SC duplex, Tx1310nm/Rx1310nm, 12dB, AC verze, neřiditelný
1 329,79 Kč včetně DPH
1 099 Kč

10/100 Base-TX/FX media konvertor media konvertor FMC, 15km, SC konektor, Singlemode, TX1310nm/RX1310nm, 12dB, neřiditelný, AC 220V verze (100 ~240VAC), včetně EU nap. kabelu

Kód: FMC-10/100-AC-SC015
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, singlemode, 15km, SC duplex, Tx1310nm/Rx1310nm, 12dB, neřiditelný
1 260,82 Kč včetně DPH
1 042 Kč

10/100 Base-TX/FX media konvertor media konvertor FMC, 15km, SC konektor, Singlemode, TX1310nm/RX1310nm, 12dB, neřiditelný

Kód: FMC-10/100-SC015
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm (typ A), 17dB, neřiditelný
1 403,60 Kč včetně DPH
1 160 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FMC, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1310 /Rx1550nm (typ A), 17dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, funguje pouze...

Kód: FMC-10/100-SC20A
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 14dB, neřiditelný
1 468,94 Kč včetně DPH
1 214 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FMC, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 14dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, funguje pouze...

Kód: FMC-10/100-SC20B
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 40km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm (typ A), 25dB, neřiditelný
1 825,89 Kč včetně DPH
1 509 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FMC, 40km, SC konektor, Singlemode Tx1310 /Rx1550nm (typ A), 25dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, funguje pouze...

Kód: FMC-10/100-SC40A
10/100BASE-TX // FX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 40km, SC simplex, Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 22dB, neřiditelný
1 831,94 Kč včetně DPH
1 514 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FMC, 40km, SC konektor, Singlemode Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 22dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, funguje pouze...

Kód: FMC-10/100-SC40B
10/100BASE-TX // FX media konvertor FRM220, 2km, SC duplex, MM, Tx1310nm/Rx1310nm, 11dB, IN-BAND management, jen karta
1 243,88 Kč včetně DPH
1 028 Kč

10/100 Base-TX/FX Media konvertor media konvertor FRM220, 2km, SC konektor, Multimode, TX1310nm/RX1310nm, 11dB, IN-BAND management, pouze karta, pro STAND ALONE provoz je nutné...

Kód: FRM220-10/100 I-SC002
10/100BASE-TX // FX media konvertor FRM220, singlemode, 15km, SC duplex, Tx1310nm/Rx1310nm, 12dB, IN-BAND, jen karta
2 078,78 Kč včetně DPH
1 718 Kč

10/100 Base-TX/FX Media konvertor media konvertor FRM220, 15km, SC konektor, Singlemode, TX1310nm/RX1310nm, 12dB, IN-BAND management, pouze karta, pro STAND ALONE provoz je...

Kód: FRM220-10/100 I-SC015
10/100BASE-TX // FX media konvertor FRM220, WDM, SM, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm (typ A), 17dB , IN-BAND, jen kart
2 584,56 Kč včetně DPH
2 136 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FRM220, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1310 /Rx1550nm (typ A), 17dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, IN-BAND...

Kód: FRM220-10/100 I-SC20A
10/100BASE-TX // FX media konvertor FRM220, WDM, SM, 20km, SC simplex, Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 14dB, IN-BAND, jen kart
2 594,24 Kč včetně DPH
2 144 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FRM220, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 14dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, IN-BAND...

Kód: FRM220-10/100 I-SC20B
10/100BASE-TX // FX media konvertor FRM220, WDM, SM,20km,SC simplex,Tx1310/Rx1550nm (typ A),17dB,IN-BAND, SA AC 220
1 264,45 Kč včetně DPH
1 045 Kč

10/100 Base-TX/FX WDM media konvertor media konvertor FRM220, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1310 /Rx1550nm (typ A), 17dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně, IN-BAND...

Kód: FRM220-10/100 I-SC20A-CH01-AC
10/100BASE-TX // FX media konvertor MC, multimode, 2km, SC duplex, Tx1310nm/ Rx1310nm, neřiditelný
761,09 Kč včetně DPH
629 Kč

Media konvertor 10/100BASE-Tx/ FX media konvertor MC, multimode, 2km, SC duplex, Tx1310nm/ Rx1310nm, neřiditelný, 9V

Kód: MC100CM
10/100BASE-TX // FX media konvertor MC, singlemode, 20km, SC duplex, Tx1310nm/ Rx1310nm, neřiditelný
763,51 Kč včetně DPH
631 Kč

Media konvertor 10/100BASE-Tx/ FX media konvertor MC, singlemode, 20km, SC duplex, Tx1310nm/ Rx1310nm, neřiditelný, 9V

Kód: MC110CS
10/100BASE-TX // FX media konvertor MC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm (typ B), neřiditelný
689,70 Kč včetně DPH
570 Kč

Media konvertor 10/100BASE-Tx/ FX media konvertor MC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm (typ B), neřiditelný, 9V

Kód: MC112CS-20
10/100BASE-TX // FX media konvertor MC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1550/Rx1310nm (typ A), neřiditelný
751,41 Kč včetně DPH
621 Kč

Media konvertor 10/100BASE-Tx/ FX media konvertor MC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1550/Rx1310nm (typ A), neřiditelný, 9V

Kód: MC111CS-20
100/1000BASE-T // 1000BASE-BX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm
2 369,18 Kč včetně DPH
1 958 Kč

10/100/1000 Base-TX/ 1000BASE-LX WDM media konvertor media konvertor FMC, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1310 /Rx1550nm (typ A), 25dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně,...

Kód: FMC-1000M-SC 20A
100/1000BASE-T // 1000BASE-BX media konvertor FMC, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1550 /Rx1310nm
3 857,48 Kč včetně DPH
3 188 Kč

10/100/1000 Base-TX/ 1000BASE-LX WDM media konvertor media konvertor FMC, 20km, SC konektor, Singlemode Tx1550 /Rx1310nm (typ B), 25dB, pro přenos dat po jednom SM vlákně,...

Kód: FMC-1000M-SC 20B
100/1000BASE-T // 1000BASE-BX media konvertor MT, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1310nm,DC 5
984,94 Kč včetně DPH
814 Kč

Media konvertor 100Mbps/1Gbps media konvertor ZCOMAX MT, WDM, typ A, singlemode, 20km, SC simplex, 100/1000BASE-T/ 1000BASE-BX, Tx1310/Rx1550nm, neřiditelný napájení přes...

Kód: ZX-MT-FC-4100D-20A1310
100/1000BASE-T // 1000BASE-BX media konvertor MT, WDM, singlemode, 20km, SC simplex, Tx1550nm, DC 5V
981,31 Kč včetně DPH
811 Kč

Media konvertor 100Mbps/1Gbps media konvertor ZCOMAX MT, WDM, typ B, singlemode, 20km, SC simplex, 100/1000BASE-T/ 1000BASE-BX, Tx1550nm/Rx1310nm, neřiditelný napájení přes...

Kód: ZX-MT-FC-4100D-20B1550
100/1000BASE-T // 1000BASE-LX media konvertor FMC, singlemode, 20km, SC duplex, Tx1310/ Rx1310nm, neřiditelný
2 412,74 Kč včetně DPH
1 994 Kč

10/100/1000Base-TX(RJ-45)/1000Base-LX (SC Duplex), převodník media konvertor FMC, neřiditelný, SM 20km, 15dB, 1310nm

Kód: FMC-1000M-SC 020
100/1000BASE-T // 1000BASE-LX media konvertor MT, singlemode, 20km, SC duplex, Tx1310nm, DC 5V
848,21 Kč včetně DPH
701 Kč

Media konvertor 100Mbps/1Gbps media konvertor ZCOMAX MT, singlemode, 20km, SC duplex, 100/1000BASE-T/ 1000BASE-LX, Tx1310/ Rx1310nm, neřiditelný napájení přes externí přiložený...

Kód: ZX-MT-FC-4100-20
100/1000BASE-T // 1000BASE-LX na zeď media konvertor AK, singlemode WDM, 20km,SC simpl, Tx1310, DC 5V
614,68 Kč včetně DPH
508 Kč

Media konvertor 100/1000BASE-T/ 1000BASE-LX na zeď media konvertor ZCOMAX AK, v kovovém robustním ochraném boxu, singlemode WDM, 20km, SC simplex, Tx1310/Rx1550nm neřiditelný...

Kód: ZX-AK-C1002-WM-SM20-WDM31
Nahoru
Další produkty

 

Naše zkušenosti a služby jsou Vám k dispozici, máte-li potřebu například:

  • potřebuje se zorientovat, co potřebujete
  • navrhujete návrh optické sítě, potřebujete projekt, kalkulaci
  • přebíráte kabeláž, nemáte jistotu v jakém stavu je, chcete výchozí audit
  • potřebujete jen změřit kabeláž, chcete mít jistotu před zapojením Vašich strojů
  • nemáte dostatečnou kapacitu
  • máte již plné kabelové trasy

Ozvěte se, poradíme, realizaci provedeme rychle a na klíč k Vaší spokojenosti.