Optické transceivery SFP

Optický transceiver SFP (Small Form-factor Pluggable, SFP optický modul) je zásuvný media konvertor přímo do univerzálního slotu aktivního prvku. Od běžného media konvertoru se kompaktní optické transceivery liší právě minimálními rozměry, integrovaným napájením a dále můžou být moduly vybaveny diagnostickými funkcemi (MSA SFF-8472). Diagnostika bývá značena po různu: DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface; platí, že DMI=DDM=DDMI. Pomocí této sady funkcí lze, tady pokud to síťový prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd, hlavní parametry pro telekomunikační a datové sítě.

Transceivery sdružují vysílač (transmitter) a přijímač (receiver) pro obousměrný provoz užíváme 2 vlákna. Velikost SFP a SFP+ modulů umožňují rozměry dosažení hustoty až 48 portů SFP na 1U (1U = 45 mm). Osazeny bývají duplexním LC konektorem. Výjimka jsou jedno-vláknové bi-directional SFP moduly (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45). SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky. Transcerivery SFP+ jsou pro 10 Gb/s, SFP28 pro 25 Gb/s přenosy.

Hlavní parametry optických transceiverů jsou maximální vzdálenost [km], užitečnějsí je výkonová rezerva Power Budget [dB]. Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu nasazení. Tepelná odolnost modulu, standardní zpravidla 0÷70 °C nebo provedením do náročných podmínek průmyslová HTR (High Temperature Range, -40÷85 °C). Pro CWDM a DWDM moduly pro vlnový multiplex jsou to vlnové délky pro CWDM a DWDM kanály. Více o SFP modulech například zde.

19 položek celkem
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 - 85°C, 3,3V, DMI
257,73 Kč včetně DPH
213 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika, zvýšená teplotní odolnost -40 až 85C

Kód: SPS-7110WCIS-HTR-GLC-LX-SM-RGD
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
206,91 Kč včetně DPH
171 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-7110WCIS
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, DMI
233,53 Kč včetně DPH
193 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, DMI diagnostika, Cisco kompatibilni GLC-LH-SMD OEM

Kód: SPS-7120WCIS-HTR-GLC-LH-SMD--
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
205,70 Kč včetně DPH
170 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-7120WCIS -GLC-LH-SM--
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 3,3V, DMI
200,86 Kč včetně DPH
166 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPM-7100WCIS -GLC-SX-MMD-
SFP "Cisco" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 3,3V
567,49 Kč včetně DPH
469 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SFP-TXCIS -GLC-T OEM-
SFP "Cisco" 155Mbps, 100BASE-LX10, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V
315,81 Kč včetně DPH
261 Kč

SFP transceiver 155Mbps, 100BASE-LX10, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 až 85°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SPS-3110CIS-HTR
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
258,94 Kč včetně DPH
214 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7610WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 3,3V, DMI
406,56 Kč včetně DPH
336 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7710WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
211,75 Kč včetně DPH
175 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní

Kód: SPB-7603WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 3,3V, DMI
211,75 Kč včetně DPH
175 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI

Kód: SPB-7703WCIS
SFP "Cisco" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 3,3V, DMI
279,51 Kč včetně DPH
231 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7620WCIS-GLC-BX-U OEM
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
204,49 Kč včetně DPH
169 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI diagnostika, HP kompatibilní

Kód: SPS-7120WHPE -J4859D OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 3,3V, DMI
208,12 Kč včetně DPH
172 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI diagnostika, HP kompatibilni

Kód: SPS-7120WHPA -JD119B OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 3,3V, DMI
200,86 Kč včetně DPH
166 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, HPE kompatibilní (J4858C ekvivalent), DMI diagnostika

Kód: SPM-7100WHPE -J4858D OEM-
SFP "HP" 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 3,3V
562,65 Kč včetně DPH
465 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP Cat5, 100m, RJ-45, 0 až 70°C, 3,3V, HP kompatibilní

Kód: SFP-TXHPA -JD089B OEM-
SFP "HP" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simlex, 3,3V DMI
258,94 Kč včetně DPH
214 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, HP kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7610WHPA -JD098B OEM-
SFP "HP" WDM 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simlex, 3,3V DMI
279,51 Kč včetně DPH
231 Kč

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, HP kompatibilní, DMI diagnostika

Kód: SPB-7620WHPE -J9142B OEM-
SFP "HPA" 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 3,3V, DMI
199,65 Kč včetně DPH
165 Kč

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-SX, MM, 300/550m, 850nm (VCSEL), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, HPA kompatibilní (JD118B ekvivalent), DMI diagnostika

Kód: SPM-7100WHPA -JD118B OEM-

Využijte projektové ceny a zkušenosti s optickými sítěmi

Poskytujeme instalace optických kabelů, včetně měření optických vláken, odborně Vám pomůžeme s odpovídajím návrhem LAN (počítačové) sítě od instalace síťové infrastruktury, podnikového WiFi až po nasazení síťové bezpečnosti.

  • Poradenství a výchozí koncept řešení poskytujeme zdarma

Kontaktní formulář, vyžádejte si projektové slevy