Kamerové systémy pro měření teploty osob

Termokamery, teploměry proti COVID-19  |  Vysoká kapacita testování s automatickým alarmem

Dálkové měření, automatické měření teploty osob na vstupu objektů  |  Okamžité nasazení, Odbornou instalaci kamerového systému zajistíme během 1 týdne  |  Vysoká kapacita, určeno také pro analýzy osob s rouškami

Preventivní měření tělesné teploty

Bezdotykový systém pro automatizované scanování teploty osob v prvním perimetru objektu. Ideální řešení pro recepce firem, vstupy úřadů, institucí a větší dopravní uzly jako nádraží, letiště. Měření probíhá dálkově pomocí kalibrované termovize v určené uličce a to až do vzdálenosti 5 metrů od kamery. Upozornění na osoby s vyšší teplotou jsou generována dohledovým serverem v reálném čase do databáze společnosti nebo bezprostředně akusticky ostraze objektu.

Okamžitá kotrola, ochrana v prvním p;erimetru
 • On-line měření, eliminace front
  Inteligentní měření teploty probíhá v reálném čase, bez vytváření zástupu čekajích na změření
 • Indikace v místě měření
  Termovize disponuje možností audiovizuálního alarmu místě měření pro ostrahu objektu
 • Promtní instalace a mobilita nasazení
  Můžete provádět potřebné přesuny dle preferencí místního provozu
 • Indikace v místě měření
  Termovize disponuje možností audiovizuálního alarmu místě měření pro ostrahu objektu
 • Video monitoring se záznamem
  Funkce standarního záznamového zařízení NVR/DVR
Systémové řešení
 • Přesnot 0.3°C díky autokalibraci
  Spolehlivost podobných měření během dne je závislá na pravidelné kalibraci; referenční teplotní bod, je součástí řešení.
 • Detekce roušky
  Možnost upozorňování na absenci roušky v provozech, kde je její nošení povinné.
Další přidané funkcionality aplikace
 • Čtení obličejů, detekce osob v karanténě
  Automatické doplňování změřených teplot do seznamu osob ve sledované oblasti, možná identifikace osob s nařízenou karanténou
 • Detekce zakrytého obličeje
  Ostraha je automaticky upozorněna na osobu s obličejem, který nelze v budoucnosti identifikovat
 • Kontrola osob v databázi firmy
  Okamžitá notifikace nežádoucích osob ve sledovaném prostoru
 • Dlohodobá investice pro firemní bezpečnost
  Ochrana nejen před onemocněním COVID-19

Princip nasazení termovize

Ostraha, personál na recepci objektu nemusí být při měření v přímém kontaktu s osobami se zvýšenou teplotou. Osoby jsou kamerovým systémem automaticky měřeny a osoby bez teploty spojitě prochází vstupním testem a naopak lidé s zvýšenou teplotou jsou spolehlivě identifikovány. Zachycené osoby mohou být dle směrnice provozovatele izolovány pro přesnější, opakované, měření. Řešení umožňuje identifikaci, pořizovat záznamy až na úrovni tváře, ověřit oprávnění ke vstupu do oblasti, sledování karantény a je v souladu s EU nařízením GDPR o ochraně osobních údajů.

Schéma on-line termovice pro měření teploty osob

Rychlé a přesné měření teploty

Řešení je založeno na průběžném dálkovém měření pomocí termokamer, které jsou kontinuálně kalibrovány dle nastavené referenční teploty. Od zvolené úrovně teploty, kterou jsme se rozhodli vnímat jako kritickou, jsou osoby směrovány například ke vstupnímu pohovoru a přeměření.

Bezpečná vzdálenost pro všechny

Výhoda systému je, že pracovníkům poskytuje prakticky libovolnou vzdálenost od měřených osob. Vnitřní směrnicí jde stanovit vzájemný odstup mezi měřenými osobami, čímž je sniženo riziko přenosu choroby. Obsluha je schopna nasazené řešení obsluhovat během pár minut, bez složitého zaškolení.

Automatické alarmy

Při detekci vyšší teploty se na obrazovce objeví jasná identifikace osoby a může být aktivován akustický alarm. Systém pohlídá vstup objektu také s před vstupem cizích osob a osob nedávno identifikovaných, kteří mají být v karanténě.

Technický popis

Měření je automatické, technicky jde o spolupráci serveru a bispektrální kamery, v jejímž obrazu je instalován referenční teplotní bod. Server provádí video záznam (NVR) a zobrazuje online vypočítaný teplotní obraz. Teplotní obraz je automaticky přepočítán dle referenčního teplotního bodu. Testování teploty je dostatčně rychlé i pro souvislý pohyb osob (15+) a je bezkontaktní.

Standardně měříme teploty osob s nasazenou rouškou. Lze aktivovat kontrolu osob bez roušky, pokud její nošení provozovatel vyžaduje. Server lze připojit na firemní databázi osob, lze varovat před vstupem neoprávněných osob, resp. osob v karanténě, ... registrovat časy a odchody,

 
Hledáte podobné řešení, máte zájem o konzultaci zdarma nebo konkrétní informace, ozvěte se nám.